0232 502 5861 info@bidermimarlik.com

Hizmetlerimiz

Mimari Hizmetlerimiz

Mimari Projelendirme

Tasarımda önceliğimiz pozitif enerjiyle yola çıkmak.  Teknik, ergonomik fonksiyonelliği güzel duyu ile birleştirerek inşa edilebilir yapılar ortaya çıkarıyoruz. Konut, villa, kurumsal bina, sosyal tesis binaları, spor tesisleri kısaca yaşam mahalleri tasarlıyoruz.

Planlama ve Geliştirme

Konsept projelerin geliştirilmesi, yönetmeliklere uygun olarak planlanması, tasarlanması ve  inşaat ruhsatlarının alınması sürecinde çalışıyoruz. Bu süreç içerisinde çeşitli aşamalar yapılandırarak nihai amaca ulaşmak için dikkatlice yol alıyoruz.

Proje Yönetimi ve Denetleme

İnşaat aşamasına geçilmeden ihale dökümanlarının hazırlanması, ihale süreçlerinin yönetilmesi, istenilen kalite süre ve öngörülen bütçede bitirilmesi için proje yönetimi hizmeti sunuyoruz. Metraj ve bütçe çalışmaları ile İnşaat sürecinde gerekli denetimleri sağlayarak ihale şartlarına uygunluğunu kontrol ediyoruz.

Danışmanlık

Mimari tasarım ve inşai süreçte yönetim, malzeme seçimi, ruhsatlandırma süreci, yapının bir bütün olarak doğru çalışması için önceden belirlenecek kriterler doğrultusunda , dikkat edilecek konularla ilgili bilgilerimizi sizinle paylaşarak danışmanlık hizmeti veriyoruz.

İç Mimari Tasarım

Yapının iç mekan tasarımı, genel tasarımıyla bir bütündür. Yapının cephesiyle dışarı yansıttığı düşünce iç mekanıyla da bütünleşmelidir. Bunu yaparken de bu döngüselliği kırıp sürpriz mekanlarla zenginleştirmeli ve az çoktur mottosuyla var olmalıdır. Mekanın enerjisini doğru yansıtmalı ve doğru kullanılmalıdır.

Uygulama Hizmetlerimiz

Elektirk ve Mekanik Projelendirme

Mimari tasarım tek başına ‘’kullanılabilirlik’’ için elbette ki yeterli değildir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte elektrik ve mekanik işler de çağa uygun biçimde gelişmektedir. Doğru uygulanabilir ve kullanılabilir yapılar için mimari elektrik ve mekanik projeleri bir bütün olarak görüyoruz.

İnşaat Uygulamaları

Tasarım kağıt üstünde ne kadar da uygulanabilir olsa da inşaat sürecinde mekana, günün şartlarına göre zaman zaman değişikliklere uğrayabiliyor. Bunu minumumda tutmak, öngörülen bütçenin dışına çıkmamak ve belirlenen sürede bitirmek önceliğimizdir.

Uygulama

Projelendirme işlemleri sonuçlandırılarak gerekli mercilerin onayı ile inşai uygulama işlemlerini profosyonel ekibimiz ile titizlikle sürdürüyoruz. Bütünsel olarak yaklaştığımız uygulama tarafımızca projeye uygunluğu sağlanarak eksiksiz olarak müşterilerimize teslim edilmektedir.

Dış Mekan Cephe Uygulamaları

Öncelikle çevreyi ve mevcut yapıların mimari değerlerine bağlı kalarak dış cepheler için estetik cephe uygulamaları sunuyoruz. Ahşap, alüminyum, granit  gibi temel seçimlerin dışında Alaçatı Taşı, Mardin Taşı gibi geleneksel malzemeleri de kullanarak alternatifli seçimler yaratıyoruz.

İç Mekan Dekorasyon

Cafe, restaurant, ofis, residance, daire  gibi mekanlar için projelendirme ve uygulama hizmeti vermekteyiz. Bu uygulamalar için konsept ürünler tasarlıyor,  mevcut malzemelerin en uygun şekilde dekorasyonunu sağlıyoruz. Franchise iş modelleri için konsept mağazalar tasarlıyoruz.